HISTORIA PRZEDSZKOLA

Budowę naszego Przedszkola rozpoczęto dnia 23 września 1961 r., a ukończono 28 grudnia 1971 r.

Roboty budowlane wykonywane były systemem gospodarczym przy zaangażowaniu czynów społecznych i pomocy finansowej Prezydium Powiatowej Rady Narodowej oraz Inspektoratu Oświaty w Tarnowskich Górach.

Koszt budowy przedszkola wyniósł 2.224,000 zł, w tym nakłady finansowe 1.250,000 zł i czyny społeczne wartości 974,000 zł. Na te ostatnie złożyła się pomoc takich zakładów pracy jak:

• Zakładu Opiekuńczego Kopalni W.K. "Andaluzja", K.G.H. "Orzeł Biały" w Brzezinach Śląskich, "Montomet" i W.S.S. w Piekarach Śląskich.

Przedszkole zostało oddane do użytku dnia 11 stycznia 1971 roku. Rozpoczęło one swoją działalność jako Państwowe Przedszkole nr 1 w Brzozowicach - Kamieniu.

Dnia 11 czerwca 2016 r. odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość z okazji 45 rocznicy powstania naszego Przedszkola, połączona z nadaniem imienia. Nasze Przedszkole nosi teraz nazwę Miejskie Przedszkole nr 10 "Pod Topolą" im. Janusza Korczaka w Piekarach Śląskich.

Aktualnie obowiązki dyrektora placówki pełni p. Joanna Nowak.