"MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG - PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH"

pt. "MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG -

PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH"

W roku szkolnym 2020/2021 nasz przedszkole bierze udział w II edycji akcji „Mogę! Zatrzymać SMOG – przedszkolaku złap oddech”. Organizatorem kampanii jest Województwo Śląskie, którego zadania realizuje Departament Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W ramach kampanii nasze przedszkole otrzymało dwa oczyszczacze powietrza, które służą nam do poprawy jakości powietrza w naszych salach przedszkolnych.

W każdej grupie zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjno – informacyjne, podczas których  dzieci zostaną zapoznane z problematyką stanu jakości powietrza poprzez przeprowadzenie zajęć o tematyce: ochrona powietrza, zanieczyszczenie powietrza, smog, walka z niską emisją, zachowania prozdrowotne. W czasie zzajęć dzieci dowiedzą się co to jest smog, skąd się bierze, czym się żywi, a przede wszystkim – jak się go pozbyć i jak z nim walczyć.

MOGE! Zatrzymac SMOG - Przedszkolaku zlap oddech plakat.pdf