"CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE"

pt. "CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE"

W roku szkolnym 2020/2021 grupa II „Jeże” realizuje projekt: CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE.

Organizatorem akcji jest Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., właściciel drogerii Rossmann.

Projekt ma na celu wspieranie dzieci w kształtowaniu prawidłowych nawyków higienicznych.

Dzieci zrealizowały zajęcia, podczas których wraz z bohaterami projektu zdobyły i utrwaliły wiedzę dotyczącą 6 tematów:

• higieny jamy ustnej,
  • higieny nosa,
  • mycia rąk,
  • korzystania z toalety
  • kąpieli, mycia ciała i włosów
  • ochrony i pielęgnacji skóry.

Po zrealizowanych zajęciach dzieci otrzymały „Dziennik higieny”, aby utrwalać zdrowe i higieniczne nawyki w domu.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej projektu: https://czysciochowo.pl/przedszkole