"W KRAINIE DINOZAURÓW"

"W KRAINIE DINOZAURÓW"

W roku szkolnym 2020/2021 grupa II „Jeże” realizuje projekt: W KRAINIE DINOZAURÓW.

Organizatorem akcji jest Katarzyna Grudzień.

Projekt ma na celu przekazanie wiedzy na temat dinozaurów i prehistorii i zwrócenie uwagi na wpływ prehistorii na nasze współczesne życie.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 5 zajęć:

• „Tak jak ja”.
  • „Poznajmy się”.
  • „Mały archeolog”.
  • „Węgiel”.
  • Dzień Dinozaura.

W czasie zajęć dzieci poznają nazwy wybranych dinozaurów i ich cechy wyglądu, dowiedzą się czym żywiły się dinozaury i dlaczego wyginęły. Atrakcją będzie szukanie i odkopywanie kości dinozaura w piasku oraz poznawanie pracy archeologa. Przedszkolaki poznają również właściwości węgla i dowiedzą się co ma wspólnego z prehistorią, poznają również pracę górnika. Zwieńczeniem akcji będą obchody Dnia Dinozaura, w czasie którego podczas gier i zabaw dzieci utrwalą zdobytą wiedzę.